عامل شنود دفتر مطهری از وزارت اطلاعات اخراج شد

عامل شنود دفتر مطهری از وزارت اطلاعات اخراج شد

علي مطهري در مورد پرونده شنود در دفتر خود گفت: وزارت اطلاعات اعلام کرد که این پرونده مربوط به دولت قبل بوده و عامل آن اخراج شده است.

به گزارش موكريان به نقل از خانه ملت، نایب‌رئیس دوم مجلس ضمن بیان اینکه پرونده آمران لغو سخنرانی در مشهد در قوه قضائیه در حال بررسی است، گفت: «وزارت اطلاعات اعلام کرد نصب دستگاه شنود در دفترم مربوط به وزارت اطلاعات دولت سابق بوده است و کسی هم که عامل این موضوع بوده، همان زمان اخراج شده است؛ بنابراین نیاز به پیگیری بیشتر نیست».

به گفته مطهری: «پرونده آمران لغو سخنرانی در مشهد در قوه قضائیه در حال بررسی است، گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس درباره این موضوع نیز در حال آماده‌شدن است و به‌زودی ارائه می‌شود؛ اما گزارش برهم‌خوردن سخنرانی در شیراز پیش از این ارائه و تمام شد».

او همچنین گفته «فیلتر توییتر و فیس‌بوک می‌تواند برداشته شود و قوه قضائیه اجازه ورود به این موضوع را ندارد. در زمینه قانون ممنوعیت ماهواره نیز بهتر است دوباره بازنگری لازم صورت گیرد. فیلتر توییتر و فیس‌بوک پس از ناآرامی‌های سال ۸۸ اتفاق افتاد و چنین تصمیمی برای همان دوره است و دیگر مشکلی بابت استفاده از این شبکه‌ها وجود ندارد. ضمن آنکه دفتر رهبری و بسیاری از اعضای کابینه و مقام‌های کشور در این شبکه عضویت دارند. البته راه‌حل اساسی این است که شبکه ملی اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی داخلی زودتر راه‌اندازی شوند».