اجازه تجزیه خاک سوریه توسط ترکیه را نمی‌دهیم

اجازه تجزیه خاک سوریه توسط ترکیه را نمی‌دهیم

«آسیه عبدالله»، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک کُردستان سوریه، با اشاره به پیشروی‌های نیروهای وابسته به ارتش ترکیه در خاک سوریه گفت: ما قبل از تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه به صورت آشکار به همه جهان اعلام کردیم که هدف ترکیه نه مبارزه با داعش بلکه تصرف خاک سوریه و فشار بر منطقه کُردستان سوریه است.


به گزارش موکریان، او ادامه داد: الان برای همگان مشخص شد که ورود ترکیه به عُمق خاک سوریه و تصرف بخشی از شمال سوریه، در راستای همان توسعه‌طلبی‌های چند سال اخیر این کشور بوده است. عبدالله با بیان این مطلب که به اِزای خروج تروریست‌ها از حلب معامله‌ای بر سر ورود نظامیان وابسته به ترکیه به خاک کُردستان سوریه انجام شده، توضیح داد: متأسفانه برخی قدرت‌ها می‌خواهند به این نحو تروریسم را از سوریه دور کنند؛ درحالی‌که این اشتباه محضی است که بپذیریم تندروها از نقطه‌ای خارج شوند و از نقطه دیگر وارد شوند.
رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک با تأکید بر مبارزه با گروه‌های وابسته به ترکیه در منطقه «باب» و «منبج» گفت: نیروهای ما تحت ائتلاف نیروهای سوریه دموکراتیک و نیروهای شورای نظامی باب و منبج در مقابل هرگونه تجاوزگری مبارزه خواهند كرد و اجازه نمی‌دهند که نیروهای متجاوز خاک سوریه را تجزیه و به ترکیه متصل کنند.
او به عزم منطقه کُردنشین شمال سوریه برای اتصال مناطق کُردی شمال سوریه به یکدیگر تأکید کرد و گفت: اینجا سرزمین و خاک ماست و آنکه متجاوز است، نیروهای تحت رهبری ترکیه هستند. ما در مقابله با تروریست‌ها تمام توانایی خود را به کار خواهیم گرفت و با اتصال سه کانتون شمال سوریه ارتباط تروریست‌ها را با داخل سوریه قطع خواهیم کرد.
عبدالله در پاسخ به این سؤال  درباره چگونگی وضعیت آینده این منطقه حايل که ترکیه به ‌دنبال آن است، نیز گفت: ترکیه به دنبال ایجاد یک کریدور مذهبی-سنی است و قصد دارد به مناقشات مذهبی در سوریه دامن بزند و در این راه با تغییر دموگرافی این منطقه و اخراج شهروندان کُرد، تلاش می‌کند منطقه حايل تُرکی-عربی علیه نیروهای ما به وجود بياورد.
او تصریح کرد: این حرکت ترکیه خلاف عقلانیت و اقدامی براي زنده نگه‌داشتن منازعات ملی-دینی است؛ درحالی‌که ما در مناطق تحت کنترلمان تلاش کرده‌ایم همه ملیت‌ها براساس اصول دموکراتیک در قدرت و حاکمیت و نیروهای نظامی حضور پیدا كنند.