پارالمپیکی‌های کرمانشاه: جرأت انتقاد نداریم

پارالمپیکی‌های کرمانشاه: جرأت انتقاد نداریم

ورزشکاران پارالمپیک استان کرمانشاه در نشست با رسانه‌ها به بیان مشکلات و انتظارات خود پرداختند و خواستار توجه به حل مشکل بیکاری خود شدند.


به گزارش موکریان، ورزشکاران پارالمپیکی استان کرمانشاه شامگاه پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه به بیان مشکلات و انتظارات خود از مسئولان پرداختند.

محمد خالوندی صاحب نشان طلای پرتاب نیزه پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در این نشست ضمن انتقاد از بی‌توجهی و کم لطفی مسئولان استان به قهرمانان و مدال‌آوران گفت: برای قهرمانی تلاش بسیاری کردم و طلای پارالمپیک نیز چیزی از المپیک کم ندارد اما کم لطفی مسئولان همه ما را دلسرد کرده است.

وی ایجاد اشتغال برای قهرمانان و مدال آوران پارالمپیک را مهمترین خواسته و انتظار خود از مسئولان در استان دانست و افزود: بیان کوچکترین انتقادی هم از مسئولان سبب محرومیت ما از امکانات حداقلی می‌شود.

خالوندی افزود: اگر انتقاداتی که سایر قهرمانان و مدال آوران از مسئولان استان کرده‌اند را ما بیان کنیم از امکانات حداقلی موجود نیز محروم می‌شویم.

وی افزود: ۲ ماه قبل از مسابقات ریو تازه مسئولان استان یادشان افتاد که ورزشکاری هم دارند البته لازم به ذکر است که حمایت مسئولان کمیته ملی پارالمپیک از همه ورزشکاران به یک اندازه است اما در استان بی‌وجهی فراوان می‌ینیم.

خالوندی از عملکرد مسئولان ارشد استان نسبت به پارالمپیکی‌هاانتقاد کرد و گفت: چندین ماه است که برای دیدار با استاندار و بیان انتظارات و مشکلات خود انتظار می‌کشیم.

بهنام سهرابی دیگر ورزشکار کرمانشاه در پارالمپیک۲۰۱۶ ریو نیز گفت: طی دو سال گذشته هزینه‌های سرسام آوری خرج کردم اما نتیجه‌ی عایدم نشد.

مهران نکویی مجد نماینده کرمانشاه در رشته پرتاب وزنه المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز در این نشست گفت: متاسفانه در مسابقات ریو ناعدالتی ازسوی یک داور چینی شامل من شد و سبب شد تا نتیجه مطلوب عایدم نشود.

وی ادامه داد: رقیب من در مسابقات ورزشکاری از چین بود و سر داور نیز چینی بود در صورتیکه این مسئله خلاف مقررات است و در پرتاب دوم داور حواس من را پرت کرد و در پرتاب آخر نیز وضعیت با ناداوری بدتر شد و داور ۵ تا ۶ سانت از پرتاب را برای من کم گرفت و با اختلاف تنها یک سانتی متر دستم از طلا کوتاه ماند.

نکویی مجد گفت: من می‌توانستم بهتر از این پرتاب کنم اما دستم از مدال کوتاه ماند و نتوانستم جبران زحمات همسرم را که ماه‌ها سختی را تحمل کرد نموده باشم.

وی گفت: من کمبود مدال ندارم و از سال ۸۵ در فوتبال هفت نفره و در ۲۰۱۲ لندن صاحب نشان شدم.

نکویی مجد همچنین از وضعیت امکانات ورزشی برای ورزشکاران معلول در استان انتقاد کرد.

مسلم خزایی عضو تیم فوتبال هفت نفره جمهوری اسلامی ایران در مسابقات پارالمپیک ریو نیز در این نشست با انتقاد از عدم توجه کافی و منصفانه مسئولان به مدال آوران گفت: چندین طلا و نشان برون مرزی و بین المللی در کارنامه دارم و افتخار دارم که فرزند شهید هستم اما با وجود تلاش بسیار برای یافتن کار و شغل همچنان با مشکل مواجه هستم.

دیگر ورزشکارن حاضر در این نشست نیز ضمن بیان انتظارات خود، داشتن شغل را مهمترین و بزرگترین مشکل خود عنوان کردند و خواستار توجه مسئولان به این خواسته خود شدند.

عدم حضور مسئولان و حتی نماینده مسئولان در مراسم بدرقه و حتی استقبال دیگر موضوعی بود که این ورزشکاران نسبت به آن انتقاد و گلایه داشتند.